• info@clr.al
 • +355 69 470 2057

Ora news/CLRSD protestë në Bulqizë, për respektimin e kushteve të sigurisë dhe shëndetit në punë të minatorëve

Ora news/CLRSD protestë në Bulqizë, për respektimin e kushteve të sigurisë dhe shëndetit në punë të minatorëve

Dhjetëra minatorë u tubuan në Bulqizë në kuadër të nismës për siguri në punë organizuar nga Qendra për Marrëdhënie Pune dhe Dialog Social.

Kryetari i Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë, Kol Nikolli, i bëri thirrje pushtetit vendor dhe qendror që të kthejnë vëmendjen nga minatorët.

Bulqiza është qyteti simbol i punës në minierë, sektor në të cilin pothuajse çdo familje ka nga një anëtar të punësuar.

Gjithashtu sipas të dhënave të sindikatave, qyteti i minatorëve është dhe vendi me numrin më të lartë të aksidenteve gjatë punës në minierë.

 

40 thoughts on “Ora news/CLRSD protestë në Bulqizë, për respektimin e kushteve të sigurisë dhe shëndetit në punë të minatorëve”

 1. La surveillance des téléphones portables est un moyen très efficace de vous aider à surveiller l’activité des téléphones portables de vos enfants ou de vos employés. https://www.xtmove.com/fr/how-to-install-spy-app-to-monitor-another-phone-for-free/

 2. Cherilt says:

  This piece was both insightful and entertaining! For additional info, visit: FIND OUT MORE. What do others think?

 3. HenryAcisp says:

  pharmacies in mexico that ship to usa: mexican online pharmacy – buying from online mexican pharmacy

 4. MichaelNer says:

  best online pharmacies in mexico
  https://cmqpharma.online/# purple pharmacy mexico price list
  buying from online mexican pharmacy

 5. MichaelFus says:

  mexico drug stores pharmacies: mexican pharmaceuticals online – purple pharmacy mexico price list

 6. CharlesCal says:

  canadian mail order pharmacy [url=https://canadapharmast.online/#]canadian drugs pharmacy[/url] drugs from canada

 7. EdwardGlutt says:

  https://canadapharmast.com/# my canadian pharmacy

 8. CharlesCal says:

  mexican pharmacy [url=https://foruspharma.com/#]mexico drug stores pharmacies[/url] pharmacies in mexico that ship to usa

 9. MichaelFus says:

  purple pharmacy mexico price list: buying prescription drugs in mexico online – purple pharmacy mexico price list

 10. Davidphori says:

  indian pharmacies safe: top online pharmacy india – reputable indian pharmacies

 11. EdwardGlutt says:

  http://canadapharmast.com/# reputable canadian pharmacy

 12. CharlesCal says:

  reputable mexican pharmacies online [url=https://foruspharma.com/#]buying prescription drugs in mexico online[/url] mexico pharmacy

 13. MichaelFus says:

  mexican drugstore online: reputable mexican pharmacies online – mexican mail order pharmacies

 14. Davidphori says:

  Online medicine home delivery: indian pharmacy online – indian pharmacy online

 15. MichaelFus says:

  online pharmacy india: pharmacy website india – cheapest online pharmacy india

 16. CharlesCal says:

  pharmacy website india [url=http://indiapharmast.com/#]buy prescription drugs from india[/url] online shopping pharmacy india

 17. EdwardGlutt says:

  https://canadapharmast.com/# canada pharmacy online

 18. Davidphori says:

  buying prescription drugs in mexico online: mexico drug stores pharmacies – mexican border pharmacies shipping to usa

 19. Myronsoync says:

  https://amoxildelivery.pro/# buying amoxicillin online
  doxycycline buy online us [url=https://doxycyclinedelivery.pro/#]cost of doxycycline tablets[/url] doxy 200

 20. Myronsoync says:

  https://amoxildelivery.pro/# where to buy amoxicillin
  buy doxycycline online uk [url=http://doxycyclinedelivery.pro/#]doxycycline otc[/url] where can i buy doxycycline capsules

 21. JamesNub says:

  doxycycline capsules 50mg 100mg: doxycycline over the counter usa – doxycycline no script

 22. Thomasblomb says:

  https://paxloviddelivery.pro/# paxlovid covid

 23. Myronsoync says:

  https://clomiddelivery.pro/# where to buy clomid without prescription
  doxycycline tablets cost [url=https://doxycyclinedelivery.pro/#]drug doxycycline 100mg[/url] doxycycline order

 24. Thomasblomb says:

  https://clomiddelivery.pro/# can you get clomid now

 25. JamesNub says:

  buy cipro no rx: buy cipro online without prescription – ciprofloxacin

 26. Myronsoync says:

  http://doxycyclinedelivery.pro/# doxycycline 40 mg
  paxlovid india [url=http://paxloviddelivery.pro/#]paxlovid buy[/url] paxlovid pill

 27. Thomasblomb says:

  https://ciprodelivery.pro/# ciprofloxacin mail online

 28. JamesNub says:

  where to buy clomid no prescription: cost cheap clomid pills – can you get generic clomid without dr prescription

 29. Thomasblomb says:

  http://paxloviddelivery.pro/# Paxlovid buy online

 30. Thomasblomb says:

  http://clomiddelivery.pro/# generic clomid online

 31. Myronsoync says:

  https://amoxildelivery.pro/# buying amoxicillin online
  doxycycline pharmacy uk [url=http://doxycyclinedelivery.pro/#]buying doxycycline online[/url] doxycycline generic brand

 32. JamesNub says:

  buy amoxicillin 500mg uk: amoxicillin 500 mg without a prescription – purchase amoxicillin online

 33. Thomasblomb says:

  https://paxloviddelivery.pro/# buy paxlovid online

 34. Myronsoync says:

  http://clomiddelivery.pro/# buying clomid
  where can i get amoxicillin 500 mg [url=https://amoxildelivery.pro/#]amoxicillin tablet 500mg[/url] order amoxicillin 500mg

 35. JamesNub says:

  antibiotics cipro: ciprofloxacin generic price – ciprofloxacin generic price

 36. Thomasblomb says:

  https://doxycyclinedelivery.pro/# doxycycline 100 capsules

 37. Myronsoync says:

  https://ciprodelivery.pro/# where can i buy cipro online
  Paxlovid buy online [url=http://paxloviddelivery.pro/#]paxlovid buy[/url] Paxlovid over the counter

 38. JamesNub says:

  paxlovid for sale: п»їpaxlovid – Paxlovid over the counter

 39. JamesNub says:

  paxlovid india: paxlovid price – paxlovid generic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keni hasur probleme në vendin e punës?

Keni hasur probleme në vendin e punës?