• info@clr.al
 • +355 69 470 2057

CLRSD, mbështetje sindikalistëve të naftës në Ballsh

CLRSD, mbështetje sindikalistëve të naftës në Ballsh

Drejtuesit e Qendrës për Marrëdhënie Pune dhe Dialog Social (CLRSD) u pritën në një takim prezantues nga përfaqësuesit e kryesisë së Sindikatës së Përpunimit të Naftës në Ballsh. SIndikatat e punonjësve në nivel ndërrmarrje, sic është edhe Sindikata e Përpunimit të Naftës në Ballsh, janë shumë të rendësishme për të drejtat e punëmarrësve pasi janë ato që hasen cdo ditë me problemet e punononjësve në marrëdhëniet e punës.

Takimi u zhvillua në kuadër të parashtrimit të objektivave kryesore të CLRSD për perjudhën në vazhdim dhe sidomos sa I përket iniciativave të qëndrës për të mbështetur dhe nxitur rritjen e kapaciteteve organizative të punonjësve në nivelin bazë.

Në takim u vu theksi në iniciativat e përbashketa që palët mund të ndërmarrin me qëllim rritjen e kapaciteteve organizative të strukturave të organizimit kolektiv në nivel ndërrmarrje.  Përfaqësuesit e sindikatës theksuan se problem madhor i tyre ngelet siguria dhe shëndeti në punë.

Ata bën me dije se edhe pse kemi të bëjmë me një sektor të vështirë të ekonomisë, në këtë  ndërmarrje që ka të punësuar mbi 1200 punonjës dhe përbën një sektor strategjik për ekonominë e vendit, ende edhe sot nuk është ngritur dhe të funksionoj Këshilli i Sigurisë dhe Shëndetit në Punë, nuk ka mjek në ndërmarrje dhe njohja e përfaqësuesve të strukturave sindikale me të drejtat e punëmarrësve është shumë e mangët.

Gjatë takimit, përfaqësuesit e CLRSD parashtruan  objektivat kryesore të qendrës mes të cilave është rritja e kapaciteteve organizative të përfaqësuesve të sindikatave, asistimi I punonjësve për të riorganizuar apo mbështetur organizimin kolektiv të punonjësve, etj.

Të dyja palët u dakordësuan për vazhdimin e dialogut dhe thellimin e bashkëpunimit në të ardhmen duke u përqëndruar sidpmos në rritjen e njohurive të përfaqësuesve të punëmarrësve sa I përket të drejtave të tyre për sigurinë dhe shëndetin në punë, krijimin sa më parë të Këshillit të Sigurisë në Punë, Mjekut të Ndërmarrjes, etj.

51 thoughts on “CLRSD, mbështetje sindikalistëve të naftës në Ballsh”

 1. Abigail Hess says:

  Thanks again for the article post. Much obliged.

 2. BİLGİ says:

  çok bilgilendirici bir yazı olmuş ellerinize sağlık teşekkür ederim

 3. İnstagram takipci ve begeni satın al

 4. Eka.market, YouTube videolarınızın daha fazla izlenmesi için uygun fiyatlı izlenme paketleri sunuyor.

 5. Türkçe kontrol paneli ile web sitenizi daha kolay yönetin. Ekasunucu.com, Türkçe destek ve kontrol paneli ile size hizmet vermektedir.

 6. Instagram, TikTok ve diğer sosyal medya hesaplarını en uygun fiyatlarla büyüt! Medya bayim senin için burada.

 7. Thank you very much! I’m so glad you found your site really informative and user friendly. I would be very pleased if you visit it often and recommend it to your friends. This way we can be useful to more people.

 8. Onwin Giriş says:

  I found the article very impressive and thought-provoking.

 9. poor seks says:

  Güvenilir bahis siteleri arasında popüler ve Kazançlı bahis deneyimi için en iyi bahis sitelerini keşfedin. Güvenli ve eğlenceli bahis keyfi burada

 10. Sahabet sayesinde bir çok canlı casino ve canlı bahis oyunlarına dilediğiniz gibi katılabilirsiniz.Sahabet Giriş

 11. Güvenilir bahis siteleri arasında popüler ve Kazançlı bahis deneyimi için en iyi bahis sitelerini keşfedin. Güvenli ve eğlenceli bahis keyfi burada

 12. thx for man bro strictly happmoon in moscow. Thanks All brother.

 13. Onwin giriş sizlere Deneme bonusu veren siteler ile yüksek kazanç sağlar. Bonus Veren Siteler listesine göz atmak için hemen sitemize gelin

 14. Güvenilir bahis siteleri arasında popüler ve Kazançlı bahis deneyimi için en iyi bahis sitelerini keşfedin. Güvenli ve eğlenceli bahis keyfi burada

 15. Sahabet ile bir çok canlı casino ve canlı bahis oyunlarına dilediğiniz gibi katılabilirsiniz.Sahabet Giriş

 16. casino oynamak cok zevklidir

 17. porn says:

  thx for man bro strictly happmoon in moscow. Thanks All brother.

 18. Sizin için en iyi güvenilir bahis siteleri bir listesini derledik. Canlı bahislerden casinolarda slot makinesi bahislerine kadar.

 19. papim siker says:

  thx for man bro strictly happmoon in moscow. Thanks All brother.

 20. 訪問主頁 says:

  Bahis siteleri, sadece spor müsabakalarını izlenmesine değil, aynı zamanda gerçek zamanlı olarak bahis oynanmasına da izin vererek Türk sakinlerinin dikkatini çekiyor.

 21. Türkiye’de Güvenilir Bahis Siteleri, yarı kutuplu bahis siteleri 2024, yeni bahis siteleri listesi.

 22. Güvenilir ve avantajlı bahisler sunan en iyi ve en güvenli bahis siteleri.

 23. Sahabet giriş konusu, çevrimiçi bahis dünyasında önemli bir konudur. Sahabet Güncel Giriş

 24. tornado cash porn for solana

 25. porno izle says:

  thx for man bro strictly happmoon in moscow. Thanks All brother.

 26. Sizin için en iyi güvenilir bahis siteleri bir listesini derledik. Canlı bahislerden casinolarda slot makinesi bahislerine kadar.

 27. thx for man bro strictly happmoon in moscow. Thanks All brother.

 28. mucahit veli says:

  thx for man bro strictly happmoon in moscow. Thanks All brother.

 29. 亚洲色情 says:

  very nice post admin

 30. thank you admin very nice blog

 31. Deneme bonusu veren siteler boyle kahpe gormedi

 32. ben orospu evladiyim anami ve karimi satiyorum

 33. tornado.cash says:

  TornadoCash: Your gateway to anonymous transactions on Ethereum. Keep your financial activities private with this decentralized mixer

 34. You can even sign up for a see-through version with Vegas Glass Kayaks.

 35. It was an inspiring post, thank you! Can’t wait to see more.

 36. This was truly amazing! I would love to see more content like this.

 37. beydağ eskort says:

  thx admin

 38. Tyrone Munoz says:

  Lastik devinden 2023 yılında rekor ciro. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve bugüne kadar lastiklerini 130’dan fazla ülkeye ihraç eden Petlas, hem…

 39. bahis forumu says:

  forum bahis sitemizde güncel deneme bonuslarını paylaşıyoruz sizde katılın

 40. tvlore.com
  반대로 홍치제는 무심하게 손을 흔들었지만 생각에 잠겼다.

 41. qiyezp.com says:

  sandyterrace.com
  그 이후로 타타르인들은 긴 뱀처럼 서쪽으로 굽이쳐 이동하기 시작했습니다.

 42. escort izmir says:

  thank you admin

 43. bahis forumu says:

  bahis forum en iyisi bahiswondur sizde kayıt olun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keni hasur probleme në vendin e punës?

Keni hasur probleme në vendin e punës?