• info@clr.al
 • +355 69 470 2057

Tashmë Qendra për të Drejtat në Punë është pjesë përbërëse e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian

Tashmë Qendra për të Drejtat në Punë është pjesë përbërëse e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian

Tashmë Qendra për të Drejtat në Punë/CLR është pjesë përbërëse e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian (KKIE) përkrah organizatave të tjera partnere të shoqërisë civile.
Këshilli Kombëtar i Integrimit Evropian (KKIE) është krijuar me Ligjin Nr. 15/2015, datë 05/03/2015, “Për rolin e Kuvendit në procesin e Integrimit Europian të Republikës së Shqipërisë ne BE” , si struktura më e lartë këshillimore kombëtare për integrimin evropian që ngrihet pranë Kuvendit, me qëllim nxitjen dhe garantimin e bashkëpunimit gjithëpërfshirës ndërmjet forcave politike, institucioneve publikë dhe shoqërisë civile, si dhe rritjen e transparencës në vendimmarrjen për çështjet e integrimit.

Detyrat kryesore të tij përfshijnë:

·         Nxitja e bashkëpunimit midis forcave politike, institucioneve shtetërore dhe të pavarura dhe shoqërisë civile, në procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian;

·         Sigurimi i diskutimit të vazhdueshëm për politikat e integrimit europian, të zbatuara nga institucionet shtetërore, me shoqërinë civile dhe me aktorë të tjerë të interesuar;

·         Monitorimi i zbatimit të detyrimeve për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian;

·         Analizimi i kuadrit ekzistues normativ dhe praktikave, në lidhje me procesin e integrimit europian, për çështjet që merr në shqyrtim;

·         Sigurimi i bashkëpunimit të vazhdueshëm për procesin e integrimit me komisionet e përhershme parlamentare dhe me strukturat e tjera përgjegjëse për integrimin europian;

·         Monitorimi i ecurisë së procesit të negociatave/bisedimeve për anëtarësim.

PËRBËRJA E KËSHILLIT KOMBËTAR TË INTEGRIMIT EUROPIAN

https://www.parlament.al/Files/Integrimi/perberja2019.pdf

7 thoughts on “Tashmë Qendra për të Drejtat në Punë është pjesë përbërëse e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian”

 1. escort says:

  I really like reading through a post that can make men and women think. Also, thank you for allowing me to comment!

 2. Hi, after reading this awesome paragraph i am also cheerful to share my know-how here with colleagues.

 3. Hi there to all, for the reason that I am genuinely keen of reading this website’s post to be updated on a regular basis. It carries pleasant stuff.

 4. hocam gayet açıklayıcı bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık.

 5. I’m curious to find out what blog system you
  happen to be working with? I’m experiencing some small
  security issues with my latest site and I’d like
  to find something more risk-free. Do you have any suggestions?

 6. Uzyskanie dostępu do tajnych informacji może dać przewagę biznesową nad konkurencją, a dzięki postępowi technologicznemu podsłuchiwanie jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.

 7. Dopóki istnieje sieć, zdalne nagrywanie w czasie rzeczywistym może odbywać się bez specjalnego instalowania sprzętu. https://www.mycellspy.com/pl/tutorials/how-remotely-monitor-and-record-another-phone-surround-sound/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keni hasur probleme në vendin e punës?

Keni hasur probleme në vendin e punës?